PRANIE TAPICERKI SAMOCHODOWEJ MATERIAŁOWEJ

Nawet najbardziej zadbana tapicerka wymaga regularnego czyszczenia. W czasie użytkowania materiał zmienia kolor i traci swoje właściwości. Fotele i kanapa robią się ciemniejsze, podsufitka traci swój wcześniejszy blask, a podłoga wpijając wilgoć i piasek zaczyna brzydko pachnieć. Bez odpowiedniej konserwacji wnętrze naszego samochodu traci estetyczny wygląd. Czas nie jest także obojętny dla plastików i tworzyw sztucznych użytych do wykończenia kokpitu. Ważna jest odpowiednia konserwacja. Wiele osób porywa się na samodzielne odświeżenie pojazdu. Niestety, o ile zwykłe odkurzenie na sucho nie zaszkodzi, to samodzielna próba prania tapicerki może już przynieść więcej szkody niż pożytku. Brud osadzony na fotelach czy kanapie przy nieumiejętnym praniu dostaje się do głębi materiału. A odkurzana i zbyt przemoczona podsufitka opada. Należy pamiętać, że kompleksowe pranie wnętrza samochodu wymaga specjalistycznego sprzętu i dobrych detergentów. Dlatego wyczyszczenie wszystkiego od podłogi, przez bagażnik, boczki aż po sufit, najlepiej powierzyć profesjonalistom.

W naszej firmie kompleksowe wyczyszczenie wnętrza średniego samochodu zajmuje około 6 godzin. Nie straszne nam m.in. plamy rozlanego napoju, błoto, zwierzęca sierść czy pleśń. 

Prace rozpoczynamy od dokładnego odkurzania wnętrza samochodu. Zaglądamy w każde miejsce pojazdu, a jeśli zachodzi taka potrzeba wyjmujemy z auta siedzenia. Dokładne przygotowanie samochodu przed praniem jest bardzo ważne. Śmieci i piasek zalegające w zakamarkach, takich jak wloty powietrza, szczeliny, czy okolice przycisków oraz kolumny kierownic, bardzo utrudniają kolejny etap, czyli pranie. Następnie przystępujemy do czyszczenia elementów materiałowych, w tym bonetowania sufitu. Ten krok prac wykonuje się zupełnie inną chemią. To płyny o specjalnym składzie, który dobrze rozpuszcza zabrudzenia. Na koniec na elementy plastikowe i te z tworzyw sztucznych nakładany jest środek konserwujący i antystatyczny. Na tym etapie klient może wybrać, czy plastiki mają być matowe, czy błyszczące.
W naszej firmie kompleksowa usługa czyszczenia wnętrza samochodu obejmuje: odkurzanie na sucho całego samochodu, pranie wszystkich elementów tapicerowanych (fotele, kanapa, boczki, podłoga, bagażnik) oraz bonetowanie sufitu, a także czyszczenie i impregnacja plastików. Cenę wykonania takiej usługi podajemy indywidualnie. 

Chociaż większość dzisiejszych urządzeń piorących odsysa z tapicerki nadmiar wody, kierowca musi pamiętać, że po czyszczeniu wnętrze auta pozostaje mocno wilgotne. Dlatego, wiele osób na tego typu zabieg nie decyduje się w okresie jesienno-zimowym i w deszczowe dni. U nas jednak, niesprzyjająca aura nie jest problemem. A klient powierzając nam samochód do prania odbiera go po wykonanej usłudze z suchym wnętrzem.
Od tego roku, każde wnętrze samochodu jest dodatkowo ozonowane przed i po wykonaniu usługi czyszczenia. Dzięki temu pozbywamy się z pojazdu nieprzyjemnego zapachu i wszelkich bakterii, które dla oka są niewidoczne. 

Pierzemy wnętrza samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, także tych z częścią sypialną.