PRANIE DYWANÓW I WYKŁADZIN

Rozlane wino czy powbijana sierść zwierzaka? Farbki, jedzenie, przyklejona plastelina, a może zwyczajna chęć odświeżenia? Powodów, dla których dywan, na co dzień zdobiący wnętrze naszego domu nadaje się do czyszczenia można mnożyć na pęczki. Na szczęście poprawiła się świadomość ludzi, którzy swój materiałowy kawałek dekoracji oddają do prania, z racji czasu jaki upłynął od ostatniego prania. A wszystko po to aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Bo dywan, choć piękny, ozdobny i dodający charakteru może być bardzo szkodliwy. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wygląda całkiem dobrze, kryje się w nim mnóstwo bakterii, które są najczęstszymi przyczynami alergii. 


Każdy właściciel dywanu wie, że jego regularne odkurzanie jest konieczne by utrzymać czysty i higieniczny wygląd. Ważne jest jednak aby co pewien czas dywan odświeżyć na mokro. I tutaj, podobnie jak w przypadku prania tapicerki samochodowej nie polecamy robić tego samodzielnie, np. za pomocą popularnych środków czyszczących do dywanów. Wszelkie ogólnodostępne środki do samodzielnego odświeżenia dywanu sprawiają, że zabrudzenia rozpuszczają się i w takiej też formie zostają w dywanie, spływając do jego głębszych warstw. 


My czyścimy dywany metodą ekstrakcyjną za pomocą ekstraktorów o bardzo wysokim ciśnieniu spryskiwania i ogromnej sile podciśnienia, które pozwalają na wyciągnięcie większości kurzu i zabrudzeń. Zanim jednak podejmujemy się prania, dywan uprzednio dokładnie trzepiemy i odkurzamy na sucho. Po praniu jest on suszony, a na koniec ozonowany aby pozbyć się zapachów i bakterii.
Należy pamiętać też, że regularne pranie może przedłużyć żywotność dywanów.
Powyższe zasady obejmują zarówno dywany o krótkim, średnim, długim włosiu, a także wykładziny dywanowe.