OZONOWANIE

Specyficznie ostra woń i mgła wisząca w pomieszczeniu. Tak w wielkim skrócie można opisać ozon, czyli niebieski gaz, który od lat wykorzystywany jest, jako jeden z najbardziej skutecznych i bezpiecznych sposób dezynfekcji pomieszczeń bez używania środków chemicznych. Zapach ozonu można wyczuć tuż po burzy z wyładowaniami. Powietrze wtedy jest bardzo świeże. Tak samo dzieje się po przeprowadzeniu zabiegu ozonowania. Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych posiadającym unikalne właściwości aseptyczne – bakteriobójcze, grzybobójcze i silnie utleniające. Należy jednak pamiętać, że w wysokich stężeniach ozon jest bardzo toksyczny, dlatego jego uwalnianie musi odbywać się przez osoby do tego uprawnione. 

Usługa ozonowania jest wykonywana przy użyciu specjalistycznych generatorów ozonu. Aby jednak zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty – należy osiągnąć odpowiednie stężenie ozonu. W sieci jest dostępnych bardzo wiele mini generatorów ozonu o słabej wydajności. Koszt ich zakupu nie jest wielki, a obsługa trudna. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup takiego sprzętu będąc przekonanym, że generator wystarczy uruchomić, a po skończonej pracy urządzenia ozonowane pomieszczenie będzie sterylne. Nic bardziej mylnego. 

Aby pomyślnie przeprowadzić zabieg ozonowania, należy przede wszystkim osiągnąć odpowiednie stężenie, które mierzone jest specjalistycznym miernikiem. Ale aby poprawnie dokonać pomiaru, należy wejść do pomieszczenia w czasie pracy urządzeń. Gaz ten jest jednak bardzo toksyczny, a więc konieczne jest odpowiednie ubranie ochronne. Zanim jednak gaz zostanie uwolniony, dla osiągnięcia większej skuteczności wszystkie miejsca w pomieszczeniach dezynfekowanych powinny być starannie odkażone. Należy pamiętać, że ozonowanie skutecznie dezynfekuje nie tylko przedmioty i powierzchnie, ale też oczyszcza powietrze i atmosferę. To znakomite rozwiązanie przy likwidacji uciążliwych zapachów. 

Ozonowanie wykorzystywane jest w wielu dziedzinach życia jako silny utleniacz. Usługę dezynfekcji metodą ozonowania nasza firma wykonuje między innymi tam, gdzie przebywa dużo osób. To tam ryzyko biologiczne i możliwość zakażenia jest największe. Dlatego dezynfekcję ozonem polecamy w szkołach, kościołach, przedszkolach, urzędach, szpitalach, biurach, domach, mieszkaniach, środkach komunikacji miejskiej czy samochodach. 

Cena za wykonanie usługi ozonowania jest uzależniona od kubatury pomieszczenia.