PRANIE TAPICERKI MEBLOWEJ

Mało atrakcyjny wygląd mebla nie musi oznaczać od razu konieczności jego wymiany. W większości przypadków wystarczy przeprowadzić profesjonalne czyszczenie materiału by mebel odzyskał swój dawny blask. Dlatego, jeśli w Państwa domu lub biurze znajdują się zabrudzone tapicerowane meble – nie wyrzucajcie ich od razu, tylko zadzwońcie do nas. Nasza firma specjalizuje się w czyszczeniu takich właśnie mebli dobierając odpowiedni środek, a także metodę czyszczenia. Ze względu na dużą grupę materiałów zalecamy skorzystanie z naszej fachowej pomocy, po to aby czyszczenie nie tylko było skuteczne, ale przede wszystkim aby było bezpieczne. 

W naszej firmie czyścimy każdy rodzaj materiału obiciowego, który można prać. W zależności od rodzaju obicia i napotkanych plam dobieramy odpowiednie środki piorące. Należy pamiętać, że podobnie jak w przypadku prania tapicerki samochodowej, a także prania dywanów czy wykładzin, pranie tapicerki meblowej jest skutecznym sposobem na znaczne przedłużenie żywotności materiału. Dzięki profesjonalnym środkom na których bazujemy rozwiązujemy problemy nie tylko uporczywych plam, ale także neutralizujemy uporczywe zapachy. 

W naszej pracy stosujemy metodę ekstrakcji, która jest najskuteczniejsza przy jednocześnie krótkim czasie schnięcia (najczęściej od kilku do sześciu godzin). W ofercie mamy także czyszczenie preparatami wykonanymi całkowicie ze środków naturalnych. Oprócz prania standardowych mebli użytku domowego lub biurowego, takiego jak materace łóżkowe, fotele domowe, kanapy czy wózki dziecięce prowadzimy także profesjonalne czyszczenie każdego innego rodzaju mebla tapicerowanego. Oprócz typowych mebli, o których pisaliśmy wcześniej często wykonujemy także pranie ławek tapicerowanych, puf, poduszek, pluszaków, zwierzęcych legowisk czy drapaków oraz innych rzeczy pokrytych materiałem. Należy pamiętać, że każdy materiał, niezależnie od przeznaczenia powinien być prany regularnie przy użyciu odpowiednich detergentów. 

Nasza praca przy czyszczeniu tapicerki meblowej dzieli się na pięć etapów. Każdy z nich jest niezmiernie ważny aby efekt końcowy był satysfakcjonujący. Na samym początku dokonujemy próby materiału aby dobrać odpowiedni detergent. Następnym etapem jest naniesienie profesjonalnego środka aby rozpuścić brud. Jest to tak zwany prespray nałożony na tapicerkę w celu uwolnienia reakcji chemicznej polegającej na rozproszeniu brudu od struktury włókien. W zależności od potrzeb i stopnia zabrudzenia środek do rozpuszczenia brudu jest dogłębnie, ręcznie wcierany w tapicerkę specjalną szczotką. W przypadku uporczywych plam i zabrudzeń stosujemy dedykowane odplamiacze. Na tym etapie usuwamy plastelinę, gumy do żucia, wosk, plamy po napojach, tłuszcze, smary, wymioty, urynę, krew, ślady po pisakach i inne zabrudzenia. Po takim przygotowaniu powierzchni za pomocą ekstraktora usuwamy rozpuszczony brud i bakterie z mebla.

Cena wykonywanej usługi podawana jest indywidualnie ze względu na różne wymiary elementów oraz bardzo szeroką gamę materiałów oferowanych przez producentów.

Wykonujemy: