CZYSZCZENIE TAPICERKI SAMOCHODOWEJ SKÓRZANEJ

Meble skórzane uchodzą za takie, które mogą posłużyć lata. To prawda, pod warunkiem, że odpowiednio o nie zadbamy. To samo dotyczy tapicerki skórzanej w samochodach. Jeśli zaniedbamy obicie naszych foteli, kanapy, kokpitu czy kierownicy – nie będzie nam dane długo cieszyć się ich urokiem. Skóra szybko straci swoje właściwości, zacznie absorbować brud i będzie szpecić zamiast zdobić. 

Rysy, przebarwienia lub plamy, które pojawiają się na skórzanej tapicerce, łatwo usunąć sprawdzonymi domowymi sposobami. Równie łatwo nieodwracalnie uszkodzić skórę, dlatego wszelkie zabiegi związane z czyszczeniem elementów skórzanych lepiej zostawić fachowcom.
Dlaczego? Nie istnieje jeden rodzaj skóry. Te wykorzystywane do produkcji różnią się między innymi procesem garbowania, produkcji czy metodą farbowania. Zakres jest bardzo duży. Od skór anilinowych, przez skóry gładkie, dwoiny lub te powlekane syntetycznie. 

Wszelkie działania zatem rozpoczynamy od określenia rodzaju skóry, z którego wykonany jest mebel. Dopiero później stopniowo możemy przystąpić do jej czyszczenia, a na końcu impregnacji. Regularne czyszczenie i pielęgnacja skóry minimalizuje prawdopodobieństwo przebarwień i przedłuża żywotność. Im czas reakcji jest dłuższy, tym problem jest cięższy do usunięcia.